Julia Kalamat

Jestem absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Uzyskałam Dyplom Prawa Francuskiego w ramach Szkoły Prawa Francuskiego prowadzonej przez Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego oraz Wydział Prawa, Ekonomii i Nauk Społecznych Université Francois Rabelais de Tours. Odbyłam stypendia naukowe na Université Paris – X Nanterre oraz Université de Strasbourg. Aktualnie uzyskuję tytuł doktora nauk prawnych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego.

Jestem adwokatem. Ukończyłam aplikację adwokacką w Okręgowej Radzie Adwokackiej w Łodzi. Prowadzę kancelarię adwokacką w Łodzi oraz współpracuję z kancelariami adwokacko – radcowskimi w Łodzi i w Warszawie. Świadcząc pomoc prawną w szczególności udzielam porad prawnych, sporządzam opinie prawne, opracowuję projekty umów, reprezentuję klientów w sprawach pozasądowych z udziałem innych osób fizycznych, osób prawnych lub jednostek organizacyjnych, jak również reprezentuję klientów w postępowaniach przed sądami lub organami administracji.

Jestem współzałożycielką Stowarzyszenia Studentów i Absolwentów Szkoły Prawa Francuskiego Uniwersytetu Łódzkiego oraz członkiem Okręgowej Izby Adwokackiej  w Łodzi.

Prowadzę: